Prof. Dr. Bülent GÜLEKLİ

Prof. Dr. Bülent GÜLEKLİ

 

Tıpta Uzmanlık Sınavını Türkiye üçüncüsü olarak kazandığım Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlık eğitimimi 1989 yılı Şubat ayında bitirip Nisan ayından itibaren Elazığ Asker Hastanesinde başladığım askerlik görevimi 1990 yılında bitirip aynı yıl İngiltere’de Profesör Howard S.Jacobs’ın Middlesex Hospital’daki kliniğinde ?clinical reserch fellow? olarak Üreme Endokrinolojisi üst eğitimini aldım.
Burada geçirdiğim sürede sadece bilgi birikimimin artması değil ilerdeki meslek yaşamımda çok yararını göreceğim pek çok değerli dostla tanışmamı da sağladığı için Profesör Jacobs’a minnet borçluyum.
1992 yılında yurda dönüp Ankara Dr Zekai Tahir Burak Kadın Hastanesi IVF Merkezinde çalışmaya başlayıp 1993 yılında doçentlik sınavının başarı ile tamamladıktan sonra 1995 yılından itibaren İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde göreve başladım.
Bu sırada eşim Ebru ile tanışıp 1996 yılında evlendik.
Dokuz Eylül Üniversitesinde çalışmalarıma devam ederken pek az kimseye nasip olacak bir şekilde Kanada Montreal’deki McGill Üniversitesinden gelen bir mektupta 2 yıl süre ile ?davetli profesör? olarak IVF merkezlerinde çalışma teklifi aldım.
1999 yılının Ocak ayından itibaren McGill Üniversitesi IVF merkezinde çalışmaya başladım ve burada ilaçsız tüp bebek diye bilinen IVM konusunda dünyadaki ilk vak’a serilerinin meydana getirilip en saygın tıp dergilerinde yayınlanması sırasında klinisyen olarak görev aldığım için kendimi çok şanslı saymaktayım.
Kanada’da bulunduğumuz süre de dahil olmak üzere çocuk sahibi olmak istiyor ama defalarca tüp bebek dahil çeşitli yöntemleri kullanmamıza rağmen çocuk sahibi olamıyorduk.
2 Ocak 2001 tarihinden itibaren Dokuz Eylül Üniversitesindeki görevime profesör kadrosu ile geri döndüm ve bir yıl sonra Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi müdürlüğü görevine getirildim.
Bu merkez açılışını yaptığı ilk yıl Arzum bebeğin doğumu gerçekleştirerek sağladığı başarıyı her geçen gün artırarak halen devam etmektedir.
2005 yılı bizler için yıllarca süren çabalarımızın meyvesini aldığımız; ikiz bebeklerimizin doğumunun gerçekleştiği mutlu bir yıl oldu.
Aynı yıl 15 Aralık tarihinden itibaren Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı başkanlığı görevine başladım ve halen bu görevi sürdürmekteyim.

İLETİŞİM

Şair Eşref Bulvarı No:45 Kat:2 Daire:8
Bizim Apartmanı Alsancak – İZMİR

Telefon :+90(232)422 19 50
Faks :+90(232)421 19 50
Gsm :+90(544)485 35 54
Hastane :+90(232)412 31 08
E-posta :bulent.gulekli@deu.edu.tr

Soyleyeceklerim Var