Prof. Dr. Timur GÜRGAN

timur gürkan

1986’da, Joint Academical Unit of Obstetrics and Gynecology and Reproductive Physiology, London Hospital Medical College ve Reproductive Endocrinology Unit of St Bartholomew’s Hospital’da üreme tıbbı dalında araştırma görevlisi olarak atandı ve bu görevde iki yıl kaldı.
1995-1996’da endoskopik endometriozis cerrahisi üzerindeki deneyimlerini artırmak için, Harry Reich ve Camran Nezhat ile çalışma fırsatını buldu. 1995’te, Cornell University, Centre for Reproductive Medicine and Infertility, New York, USA’de 6 ay süreyle ziyaretçi profesör olarak bulundu.
10 yıl süreyle; Hacettepe Üniversitesi Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Bölümü başkanlığını yürüten Profesör Gürgan halen bu göreve devam etmektedir.
Türkiye Fertilite Derneği’nin kuruluşunda çalıştı ve 2008 yılında bu derneğin başkanlığına seçildi. Kendisi aynı zamanda, Sağlık Bakanlığı’nın Yardımcı Üreme Teknikleri lisans komitesinde de aktif görevlerde bulundu.
Gürgan Clinic ekibi ayrıca International Special Interest gruplarıyla birlikte çalışmaktadır. IVF laboratuvarı kalite yönetimi ve yeni projeler üzerinde titizlikle çalışmaktadır. Hacettepe Universitesi Techno-city’de bir araştırma ve geliştirme laboratuvarı kurulumunu tamamlamış ve ekibiyle birlikte araştırma projeleri üzerinde çalışmaya başlamıştır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası yayına sahiptir.


Adres :
Çankaya Cad. No: 20/3 Çankaya / ANKARA
Tel: (312) 442 74 04 – (312) 442 74 05

Soyleyeceklerim Var