Op. Dr. Hakan PEKER

Op. Dr. Hakan PEKER

 

 

0/7/1974 tarihli İstanbul doğumluyum. 1989 -1990 Döneminde Türkiye Örnek Öğrencisi seçildim. Özel Çavuşoğlu Koleji’ni 1991 yılında birincilik ile bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde Tıp eğitimine başladım.
Tıp eğitimi sonrası, Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlık eğitimine devam ettim. 2003 yılından beri Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak görev yapmaktayım. 2003 – 2004 yılları arasında İstanbul GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak askerlik görevimimi tamamladım.
2005 yılında Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans Programından mezun oldum.

2004-2009 tarihleri arasında Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak mecburi hizmetimi Kütahya Gediz Devlet Hastanesi’nde tamamladım. 2009 yılında devlet görevimden istifa ederek, İstanbul’da Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak özel hekimlik yapmaya başladım. Fulya‘da Özel Dora Hospital’den sonra, halen Bahçelievler’de İstanbul Özel Memorial Hizmet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yapmaktayım.

Türk Tabipler Birliği, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği, Ürogenital Radyoloji Derneği, Ulusal Endoskopik-Laparoskopik Cerrahi Derneği, Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği, Jinekolojik Endoskopi Derneği, Minimal İnvaziv Jinekoloji Derneği, MIPS (Mediterranean Incontinence and Pelvic Floor Society) derneklerine üyeliklerim bulunmaktadır.
Editörleri Hollins Martin CJ, Watson RR, Preedey VR olan 2013 yılı basımlı, Nutrition and Diet in Menopause isimli yabancı kaynaklı bilimsel kitapta “Postmenopusal homocysteine, vitamin B12, folate levels and bone metabolism: A focus on fractures” başlıklı kitap bölümünü yazdım.
Uluslararası dergilerde 6, ulusal dergilerde 11 olmak üzere, toplam 17 adet yayınlanmış makalem, uluslararası kongrelerde sunulan 4, ulusal kongrelerde sunulan 6 olmak üzere toplam 10 tane bildirim mevcuttur. Kadın Hastalıkları ve Doğum ile ilgili 20 özel kurs, ulusal ve uluslararası 48 kongre katılımım bulunmaktadır.

Soyleyeceklerim Var