Op. Dr. Sinem ALBAYRAK KAYA

Op. Dr. Sinem ALBAYRAK KAYA

 Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’nde hizmet vermekte olan Özel Bir Nefes Hastanesi’nde ikinci Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Sinem Albayrak Kaya göreve başladı.
Op. Dr. Sinem Albayrak Kaya yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Erzincan doğumluyum, ilk ve Ortaokul eğitimimi İstanbul’da, lise eğitimimi babamın görevi nedeniyle Sivas Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Üniversiteyi Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bitirdikten sonra 2002 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) Anatomi Ana Bilim Dalı’nda 2 yıl ihtisas yaptım. Anatomi A.D. bünyesinde Akupunktur eğitimi alma şansım oldu. 2004 yılında da İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde uzmanlık eğitimimi tamamladım. Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisası yaptığım dönemde 2007 yılında yaklaşık 3 ay süre ile İngiltere’de University College London Hospitals bünyesinde IVF (Tüp Bebek) alanında gözlemci doktor olarak eğitim aldım, aynı dönemde Royal Free Hospital’de Obstetrik Anestezi (Doğum Anestezisi) ünitesinde rotasyoner hekim olarak çalıştım.
Türkiye’ye döndükten sonra klinik tecrübelerimi arttırmak amacıyla Acıbadem Hastaneleri bünyesinde hizmet veren International Hospital İstanbul’da Tüp Bebek Ünitesinde 2008 yılında çalıştım. Uzmanlık eğitimimi tamamladıktan sonra 2009 yılında ilk görev yerim olan İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak göreve atandım. Daha sonra mecburi hizmetimin yaklaşık 6 ayını Artvin Borçka’da sonrasında da eş durumu nedeniyle Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde tamamladım. Devlet Hizmet Yükümlülüğümü bitirdikten sonra devlet görevimden istifa ederek kendi özel muayenehanemi açtım ve Ağrı’da2 yıl süre ile özel muayenehane hekimi olarak çalıştım.

ADRES:SİTELER MAH. NAZİF BALKAN CADDESİ NO:35/37 Lüleburgaz/KIRKLARELİ
Tel: 0(288) 415 74 74
Fax: 0(288) 415 65 95
Cep: 0(530) 301 18 11
Email:birnefes@birnefes.com.tr

Soyleyeceklerim Var