Prof. Dr. Meral ABAN

meral aban

 

Erdemli / Mersin’de doğdum. İlk, orta ve lise eğitiminden sonra 1987yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum.
1990 – 1994 yılları arasında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum anabilim dalında uzmanlık eğitimi aldım.
1998 yılında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi kurulduğunda Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak göreve başladım. 1999 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum anabilim dalında Doçent oldum, 2005 yılında Profesörlüğe atandım. 2011 yılında Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı oldum. Bir yıl Özel Bayındır Hastanesi İçerenköy’de çalıştım. 2013 yılında Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı olarak görev yaptım, Mayıs 2014’te Kolan International Hospital’de çalışmaya başladım ve halen aynı yerde görev yapmaktayım. 1998 – 2011 yılları arasında Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yaparak birçok öğrenci ve asistanın eğtimine katkıda bulundum. Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalının tüm konularıyla ilgilenmekle beraber özellikle jinekolojik onkoloji alanında yoğunlaştım.
Adres :
ÖZEL ŞİŞLİ KOLAN HASTANESİ
Kaptanpaşa Mah. Darülaceze Cad. No:14 Okmeydanı Şişli /İSTANBUL
İstanbul / Şişli

Soyleyeceklerim Var